Filmēšana
biznesam
Pasākumu
filmēšana
Mūzikas
filmēšana
Kāzu
video
Filmēšana
ārzemēs
Filmu
filmēšana
 

Ko nozīmē Full HD 1080p?

Ar profesionālu FullHD 1080p videokameru filmēts videomateriāls nodrošina Jums iespēju baudīt visaugstāko šodien iespējamo attēla kvalitāti. Lielākā daļa no jaunajiem modernajiem televizoriem ir ar Full HD izšķirtspēju.

Ceļvedis video formātos

Šis ir ļoti vienkāršots skaidrojums par video formātiem:

Video zem mikroskopa

Lai salīdzinātu formātus palielinājumā, uzvelciet peles kursoru virs vēlamā televizora.

Skaitlis 576, 720 vai 1080 nozīmē video izšķirtspēju. Jo lielāks skaitlis, jo labāka attēla kvalitāte. Burts p nozīmē progressive, burts i nozīmē interlaced (divas dažādas attēla veidošanas tehnoloģijas). Neiedziļinoties tehniskās niansēs, svarīgi ir tas, ka attēla kvalitātes ziņā p ir ievērojami labāk nekā i.

Šodien vēl aizvien populārākais videoformāts. DVD diskus var atskaņot uz jebkura DVD vai BluRay atskaņotāja un skatīties pilnā kvalitātē praktiski uz jebkura TV ekrāna. Izšķirtspēja 576i vai 576p. Kvalitāte ļoti laba uz maza vai vidēja ekrāna, bet uz liela un moderna televizora ekrāna kvalitāte nebūs pietiekama.

BluRay diski ir paredzēti augstas izšķirtspējas video (HD). Nodrošina kristāltīru un piesātinātām krāsām bagātu attēlu pat uz liela ekrāna. Šos diskus var atskaņot tikai uz BluRay atskaņotājiem. Var ierakstīt video šādās izšķirtspējās: 720p, 1080i un 1080p.

Kā skatīties Full HD 1080p?

Full HD 1080p ierakstu var skatīties uz jebkura TV vai datora ekrāna, taču, lai skatītos Full HD 1080p pilnā kvalitātē, ir nepieciešams BluRay atskaņotājs, kas pieslēgts ar HDMI kabeli televizoram ar LCD, LED vai plazmas ekrānu, kura izšķirtspēja ir Full HD 1080p. Bez tam, Full HD 1080p var skatīties arī datorā, ja monitora izšķirtspēja ir 1920x1080 (HD 1080 vai WUXGA). Ja Jūsu TV vai datora ekrāns nav spējīgs attēlot Full HD, Jūs vienkārši redzēsiet attēlu tajā kvalitātē, ko tas maksimāli spēj nodrošināt.

Emblēma "HD ready", pievienota Jūsu televizoram, monitoram vai projektoram, nozīmē, ka tas ir spējīgs rādīt augstas izšķirtspējas video ar izšķirtspēju vismaz 720p. Taču tas nenozīmē to, ka varēsiet pilnā kvalitātē baudīt arī 1080i vai 1080p.

Emblēma "HD ready 1080p", pievienota Jūsu televizoram, monitoram vai projektoram, nozīmē, ka tas ir spējīgs rādīt Full HD video ar izšķirtspēju 1080p un nodrošināt vislabāko attēla kvalitāti. (Ja emblēmā vārda "ready" vietā ir "TV", tad tas nozīmē, ka televizors ir spējīgs papildus arī uztvert HDTV televīzijas pārraides.)

Emblēma FullHD uz jūsu aparāta nozīmē, ka tas spēj attēlot augstas izšķirtspējas video attēlu pilnā izšķirtspējā (1920x1080) 1080i vai 1080p.

Video filmēšana
Video montāža
Videografika
Video kodēšana
DVD autorings
DVD tiražēšana
 

Profesionāla filmēšana un video montāža.
Tel. +371 26606652 | email:
www.filmetajs.lv